Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nadace ROLNIČKA obohatí váš život novými úhly pohledu - akce během roku

13. 1. 2010
 

  Navštivte společenské akce pořádaná nadací ROLNIČKA

 (viz odkaz pod tímto obrázkem)      Obrazek 

Pozvali mne dobří lidé na akci do divadla na pražské Kampě - psal se den 4. prosince 2009, stálo to za to přejít tu řeku ...., byl to kouzelný večer, nebylo to asi jen choreografií ……. V té šedi pražského shonu velkoměsta „mne kdosi vytrhl z lomozu MHD a uvrhl mne na pustý ostrov a vlákal mezi dobré skřítky“

 

 

 

 

 

 neboť:

....... po Divadle Na Zábradlí a Divadle DISK zamířilo středisko Diakonie ČCE ze Soběslavi Rolnička s benefičním večerem do pražského Divadla Čertovka. Prosincovým večerem, který si nenechalo ujít více jak sto návštěvníků, opět provázel herec a přítel Rolničky Jaroslav Dušek.

 

„Touto akcí jsme sledovali nejen zisk finančních prostředků pro chráněné bydlení Rolničky, ale zároveň jsme chtěli, aby si návštěvníci večer příjemně užili a cítili se dobře.“ uvádí Karel Novák, ředitel Rolničky.

 

Nechyběl tak pestrý hudební i taneční program, velký úspěch sklidilo předtančení mistryň světa a Evropy z tanečního studia Žába z Veselí nad Lužnicí se žáky z Rolničky na píseň Michala Hrůzy Bílá velryba i vánoční písničky Petry Bílkové, Agáty Duškové a Vojty Duřta.

 

Po tanci a zpěvu následovala očekávaná benefiční dražba…….. „Mám velkou radost, že večer Rolničky diváky bavil, o čemž svědčil nejen závěrečný potlesk, ale i výtěžek, který je dvakrát vyšší než v loňském roce. Doufám, že se nám podaří zachovat tradici a i v příštím roce se nám podobný večer v prostředí pražských divadel vydaří.“ dodal na závěr Karel Novák.

 

 

 

 

www.rolnicka.cz

 

 

 

 

Obrazek

           

 

 

 

 

 

 

 

 

V benefiční dražbě se strhl souboj o kytičku barborek, medovník – čertovník, ale i nádherné obrazy z výtvarného kroužku. Díky výtěžku z dražby, který přesáhl 60 000 Kč a následnému prodeji obrazů, získala Rolnička částku přes 90 000 Kč.

S příspěvkem Nadace Divoké husy tak na chráněné bydlení Rolničky poputuje více než 140 000 Kč. Děkujeme.

 

 

 

Jó ten Jaroslav Dušek a poklad na Čertovce – to byla senza akce!

 

….. a já skládám dík za ty, kdo se účastnili večera „v rolích návštěvníků“ – byli jsme obdarováni, nevím jak, ale vím že ano; a nešlo jen o ty dárky jež si tam mohl člověk zakoupit za ceny skromné, ba v matičce Praze nevídané. Kvalitou a krásou mnohé zboží pražské hravě převyšující! Snad ta koncentrace dobré vůle; snad úsměv koutku božích úst – snad i krása bezprostřednosti a vitality těch mladých nezkažených lidí?

 

Inu zajděte a dejte mi vědět čím to je?!

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

                  Jaroslav Dušek a poklad na Čertovce

 

 

 

 

 

 

 

(Divadla na Čertovce stojí skorem v tom vodním toku a je od něj vidět snad na všechny pamětihodnosti Prahy - již snad trochu chápu, proč to stálo dávným obyvatelům za to tu "tehdy taktrochu" bažinu každoročně dobývat zpět z náručí rozvodňující se řeky Vltavy)

 

http://www.novinky.cz/koktejl/318491-ti-stari-lide-me-potrebuji-rekl-vyherce-loterie-a-dal-vstava-do-prace-v-sest-rano.html