Jdi na obsah Jdi na menu
 


POZOR na podvodníky!!

8. 10. 2010

cituji z:

http://www.novinky.cz/ekonomika/213609-zazracny-vselek-slibuje-ze-vyleci-rakovinu-i-aids-ale-muze-popalit-vnitrnosti.html

 

Zázračný všelék slibuje, že vyléčí rakovinu i AIDS, ale může popálit vnitřnosti
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varovala před preparátem Miracle Mineral Supplement (MMS), který je podle ní zdraví nebezpečný. MMS se hlavně na internetu nabízí coby "zázračný lék", při smíchání jeho složek přitom vznikají látky, které se ke konzumaci potravin nepoužívají ani v nízkých koncentracích. Po jejich konzumaci totiž hrozí popálení trávicího traktu.


Dne 8. října                                                     12:09 - Praha
(Aktualizováno: 12:31 )

Součástí výrobku, který slibuje "konečné řešení všech nemocí", vyléčení všech druhů rakoviny, hepatitidy typu C či nemoci AIDS, je balení chloritanu sodného a kyseliny citronové. Složení přípravku potvrdily rozbory SZPI. Návod k použití uvádí postup, jak a v jakém množství si má zákazník z těchto dvou složek namíchat výsledný roztok, který injekční stříkačkou aplikuje do tobolek. Ty pak má podle stanoveného dávkování užívat.

Smícháním obou složek však vzniká oxid chloričitý, který se používá zejména coby dezinfekce. Chloritan sodný pak bývá součástí zubních past a gelů či ústních sprejů. Slouží také k dezinfekci topných a klimatizačních zařízení.

Někteří distributoři MMS při kontrolách tvrdí, že přípravek je určen pouze k dezinfekci bazénové vody, nikoli ke konzumaci. "Různé nabídky tohoto produktu na internetu nebo informace v různých reklamních publikacích však dokazují opak," uvedla mluvčí SZPI Martina Šmídtová.

"Případ MMS je ukázkou naprosto bezohledného hazardování s lidským zdravím, přípravek slibuje konzumentům nemožné, jeho užíváním si však lidé mohou ublížit," podotkla Šmídtová . Prodejcům přípravku kromě zákazu uvádění zboží do oběhu hrozí ze strany SZPI také finanční pokuty ve správním řízení. Podle Jindřicha Pokory ze SZPI zákon umožňuje udělení až 50miliónové pokuty.

Zachraňuje Afriku před malárií

Lék má dokonce své vlastní internetové stránky. Na nich se představuje jako vynález, který vyléčí všechny vážné nemoci a obsahuje například příběh dívky s rakovinou, které zbývaly dva týdny života a vyléčila se. Další "spokojený" zákazník tvrdí, že mu přípravek vyléčil srdeční arytmii, další se zbavili astmatu či sklerózy.

Stránky uvádějí, že lék vynalezl jistý Jim Humble, postarší usměvavý muž v kovbojském klobouku, který zasvětil život léčbě nemocných v Africe. Snaží se zbavit svět malárie. Tuto nemoc přitom nelze vyléčit.

Humble ale tvrdí, že chloritan sodný pročistí krev od škodlivých látek, bakterií, virů i plísní. V případě malérie prý zbaví tělo prvoka Plasmodium, který nemoc způsobuje dokonce do 24 hodin.

Novinky,